Когато купуваме продукт за изграждане на нокти, четем описанието, за да разберем дали той е най-подходящ за нашите нужди, така че да не се окажем с гел, който е труден за управление за нашата ръчна умелост или за работата, която трябва да извършим. Гел с ниска или висока плътност, ниска или висок вискозитет, тиксотропен гел – това са често срещани думи, но знаем ли точно какво означават?
ПЛЪТНОСТ – Плътността е физически параметър, който показва масата на проба или тяло, разделена на обема му: с други думи, колко са агломерирани молекулите на едно вещество в пространството. Плътността не е винаги стабилна и постоянна, например температурата й влияе. При увеличение на температурата, стойността на плътността намалява, със сигурност сте забелязали, че вашият гел през зимата е по-твърд за работа, докато през лято е по-отпуснат и лек за работа. Това означава, че когато избираме гел с висока плътност, купуваме продукт, който няма да бъде течен или да тече, ако се поддържа на температурата, указана от производителя, която обикновено не е повече от 20 градуса. Ще бъде подложен на промени в околната температура, когато е по-студено ще е по-твърд, а при по-висока температура ще е по-течен.
ВИСКОЗИТЕТ – Това е свойството на материята, при което частиците на едно тяло се сблъскват със съпротива при плъзгане една спрямо друга. Ако купите продукт с висок вискозитет, това означава, че ще бъде по-труден за плъзгане, което ще доведе до забавяне чисто технически на вашата работа. От друга страна този тип продукт ще бъде по-здрав, но няма да бъде самонивелиращ и за това малко по-труден за моделиране. Вискозитетът на продукта не се влияе от външната температура, продукт с висока вискозитет ще запази тази характеристика дори през топлите сезони, ако искате гел, който да остане неподвижен при всякакви условия, трябва да изберете гел с висока вискозитет.
ТИКСОТРОПЕН – През последните години тиксотропните гелове станаха много \“модерни\“, но какви са характеристиките на този тип гел за изграждане на нокти? Тиксотропията е свойството на някои псевдопластични течности да променят вискозитета си, когато са подложени на механични напрежения, в случая с гел, напрежението се получава чрез използване и движение на четката от страна на оператора. Тиксотропният гел ще стане по-мек и самонивелиращ, колкото по-дълго се работи с него. Тиксотропният гел ще се върне в началното си състояние веднага след като напрежението спре.
Всеки гел е създаден и структуриран по различен начин, всеки ще има специфични характеристики, които го правят перфектен за различен тип третиране, общо взето не съществува гел за изграждане на нокти, който е подходящ за всичко и за всички ръчни умения. Нека търсим, пробваме, информираме се и ще бъдем в състояние да изберем нашите продукти за изграждане на нокти, за попълване или за екстремни форми, които са перфектни.
Х DYNAMIC е разработим именно върху тези съображения три основни серии изграждащи гелове.
Серия Софт – нисък вискозитет изграждащ гел в нежни цветни решения,! изключително удачни за бърза салонна работа
Серия Камуфлаж – среден вискозитет изграждащ гел в цветови спектър от бонбонено розово до шоколадово кафяво. Подходящи също за техника без пилене.
Серия Техник – с висок вискозитет от бял през розовия до телесен цветови спектър.
Изграждащите гелове на Х DYNAMIC изискват база преди поставяне. В система са подходящи с база Хард, база Волюм рипеър, Праймер лед.
Неразтворими. Леки за пилене и бърза подръжка!
Например геловете с нисък вискозитет са подходящи за създаване на нокти в равномерно разпределяне на материала до постигане на естествена визия. Рядката консистенция позволява бързо самонивелираща се гладка повърхност.
Плътност при геловете-това е масата на веществото в единица обем, което играе роля в определян на тежеста или дебелината на гела. При различните формули на гела имат различна плътност, което влияе на гела върху повърхността на ноктите.Консистенция и вискозитет често се използват като едно и също нещо, но разликата е в това,че консистенцията се отнася за текстурното качество на веществото, докато вискозитета е количествен и измерва дебелината и ливкоста на течността. Гелове с висок вискозитет са с гъста консистенция, а с нисък вискозитет са с тънка и по-течна консистнция.
4 от 19
още една ако е интересна – „Вискозитет, Плътност, Тиксотропия: Какъв Гел за Изграждане на Нокти да Изберем и Защо“Вх. поща
Когато купуваме продукт за изграждане на нокти, четем описанието, за да разберем дали той е най-подходящ за нашите нужди, така че да не се окажем с гел, който е труден за управление за нашата ръчна умелост или за работата, която трябва да извършим. Гел с ниска или висока плътност, ниска или висока вискозитет, тиксотропен гел – това са често срещани думи, но знаем ли точно какво означават? ПЛЪТНОСТ – Плътността е физически параметър, който показва масата на проба или тяло, разделена на обема му: с други думи, колко са агломерирани молекулите на едно вещество в пространството. Плътността не е винаги стабилна и постоянна, например температурата я влияе, при увеличаване на температурата, стойността на плътността намалява, със сигурност сте забелязали, че вашият гел през зимата е по-ПЛЪТЕН, докато през лято е по-малко. Това означава, че когато избираме гел с висока плътност, купуваме продукт, който няма да бъде течен или да тече, ако се поддържа на температурата, указана от производителя (обикновено не повече от 20 градуса), но ще бъде подложен на промени в околната температура, когато е по-студено, ще е по-твърд, при по-висока температура ще е по-текуч. ВИСКОЗИТЕТ – Вискозитетът е свойството на материята, при което частиците на едно тяло се сблъскват със съпротива при плъзгане една спрямо друга. Ако купите продукт с висока вискозитет, това означава, че ще бъде по-труден за плъзгане, можете да бъдете малко по-бавни и този продукт няма да ви даде твърде много проблеми при работа, от друга страна този тип продукт ще бъде по-\“гумен\“, няма да бъде самонивелиращ и ще бъде малко по-труден за моделиране. Вискозитетът на продукта не се влияе от външната температура, продукт с висока вискозитет ще запази тази характеристика дори през топлите сезони, ако искате гел, който да остане неподвижен при всякакви условия, трябва да изберете гел с висока вискозитет, а не гел с висока плътност. ТИКСОТРОПЕН – През последните години тиксотропните гелове станаха много \“модерни\“, но какви са характеристиките на този тип гел за изграждане на нокти? Тиксотропията е свойството на някои псевдопластични течности да променят вискозитета си, когато са подложени на механични напрежения, в случая с гел, напрежението се получава чрез използване и движение на четката от страна на оператора. Тиксотропният гел ще стане по-мек и самонивелиращ, колкото по-дълго се работи с него. Тиксотропният гел ще се върне в началното си състояние веднага след като напрежението спре. Всеки гел е създаден и структуриран по различен начин, всеки ще има специфични характеристики, които го правят перфектен за различен тип третиране, общо взето не съществува гел за изграждане на нокти, който е подходящ за всичко и за всички ръчни умения. Нека търсим, пробваме, информираме се и ще бъдем в състояние да изберем нашите продукти за изграждане на нокти, за попълване или за екстремни форми, които са перфектни.
|